Grup Sağlık Sigortası Nedir?Grup Sağlık Sigortası; günümüzde şirket çalışanları, sendika üyeleri veya sivil toplum kuruluşları gibi birçok şirket ve topluluk tarafından tercih edilen bir özel sağlık sigortası çeşididir. En az 20 kişinin katılımı ile oluşan grup sağlık sigortası sayesinde iş yerleri, istedikleri teminat ve limitleri belirleyebilir ve tercihlerine göre çalışanlarının ayakta veya yatarak tedavi giderlerini sigorta güvencesine alabilirler. Aynı zamanda işveren tarafından ek prim ödemesi ile çalışanların eşleri ve çocukları da aynı veya benzer avantajlardan yararlanabilirler.

Kurumsal Grup Sağlık Sigortası Nedir?Kurumsal Sağlık Sigortası, işverenlerin çalışanlarına ve çalışanlarının ailelerine yaptırdığı sağlık sigortasına verilen isimdir. Çalışanlar için sağlık sigortası olarak da adlandırılabilen kurumsal sağlık sigortası sunduğu teminatlarla pek çok avantaj sunar.

Grup Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?Grup Sağlık Sigortası hem çalışanların hem de işverenlerin sağlık masraflarını güvence altına alarak birçok avantaj sunar. İşletmeler, kurumsal grup sağlık sigortasının bütçelerine uygun paket seçenekleri ve ödeme olanakları ile kendilerine özel bir sağlık planı hazırlayabilirler. Eğer sen de şirket sahibiysen ve çalışanlarına sağlık sigortası yaptıracaksan aşağıda sıralanan grup sağlık sigortası avantajlarını göz önünde bulundurabilir ve sigortam.net’in sunduğu grup sağlık sigortası tekliflerini değerlendirebilirsin.