Siber Koruma Paket Sigortası Nedir?Siber Güvenlik Sigortası; kişi ve kuruluşların hem siber tehditlere hem de diğer çevrimiçi suçlara karşı korunmasına veya saldırılara uğraması durumunda da iyileşme çalışmalarına yardımcı olan bir sigorta türüdür. Kişisel bilgisayarları, mobil cihazları, elektronik veri akışı sağlayan sistemleri ve verileri kötü amaçlı saldırılara karşı korur.

Siber Güvenlik Sigortası Genel ŞartlarıSiber Güvenlik Sigortası genel şartları doğrultusunda belirlenen sigortalının sigortadan faydalanmak için yerine getirmesi gereken bazı koşullar vardır:

İşlerin devamlılığı için gerekli olan verilerin haftalık olarak yedeklenmesi,

Bilgisayar sistemini korumak için gerekli olan antivirüs programının güncel ve çalışır durumda olması,

Bilgisayar sisteminde düzenli olarak güncellenen parolalara yapılandırılması ve güvenlik duvarları ile siber olaydan korunması gerekir.

Bireysel Siber Güvenlik Sigortası TeminatlarıŞifre koruma: Kişisel internet bankacılığı ya da mobil bankacılık şifrelerinin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi sonucu yapılan usulsüz işlemlerden kaynaklanan maddi kayıpları karşılar.

Kimlik bilgilerini koruma: Kimlik bilgilerinin kötü niyetli kişiler tarafından kullanımı sonucu uğrayacağın gelir kaybı, hukuki masraflar ile ulaşım ve iletişim masraflarını güvence altına alır.

ATM’den para çekme: ATM’den para çekme işlemi sonrası uğrayacağın gasp ve kapkaç olaylarına karşı teminat sağlar.

Sahte sitelerden alışveriş: Sahte internet sitesinin alışveriş yapman ancak ürünün gönderilmemesi sonucu meydana gelen kayıpları karşılar.

Siber risklere bağlı hukuki masraflar: Kredi kartı şifre hırsızlığı ve sahte siteden alışveriş sonucu ortaya çıkacak dava masrafları, avukat ve arabulucu ücretlerini güvence altına alır.

Çalınma/kaybolma: Cüzdan çalınması ya da kaybolması durumunda şahsi belge ve ödeme kartlarının ikame bedelini ve yeni başvurulara ilişkin ücretleri karşılar.