Ana Sayfa - Haberler

Şirketimizden Haberler

Koçaslanlar Sigorta Haberler
  • Koçaslanlar Sigorta
  • Hizmetler
  • 06.12.2023

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTALARI İLE HAYATA SAĞLIKLA DEVAM EDİN

2000 yılından bu yana sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiş, profesyonel kadrosu ve bilinçli yaklaşımı ile Türkiye’de lider acenteler arasına girmiş bir kuruluş olan Koçaslanlar Sigorta’nın Bireysel Departman Yöneticisi Sibel Taylan, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları ve öneminden bahsetti.

 

Sigortacılık alanında tüm hizmetleri veren Koçaslanlar Sigorta, kaza branşı başta olmak üzere, Bireysel Emeklilik, Sağlık ve Tarım Sigortaları ile kişi veya kurumların yaşam kalitelerini, onlardan gelen talepler dikkate alınarak yükseklere taşımak ve sürekliliğini sağlayacak ürün ve hizmetler sunmaktadır.

 

Pandemi ile birlikte Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları’nın öneminin arttığını ve her ihtiyaca cevap veren yeni ürünlerin çıktığını vurgulayan Koçaslanlar Sigorta Bireysel Departman Yöneticisi Sibel Taylan, “Pandemi ile birlikte sağlığın öneminin artması ve ‘Sağlık her şeyden önemlidir’ bilincinin yaygınlaşması ile birlikte Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları oldukça tercih edilir hale geldi. Düzenli periyotlar halinde ödenen ve cüzi bedelleri olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, artan bu talep nedeniyle zamanla daha kapsamlı hale geldi. Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları anlaşmalı özel hastanelerde, SGK fark ücreti ödemeden muayene, tahlil ve tetkiklerinizi yaptırabilmenizi, yatarak veya ayakta tedavi olabilmenizi ambulans hizmetlerinden yararlanabilmenizi sağlıyor. Genellikle ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz ve tıbbi gözlem masrafları limitsiz olarak poliçeye eklenebiliyor ve daha kapsamlı bir hale getirilebiliyor. Aynı şekilde tıbbi malzeme, evde bakım, suni uzuv, fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları ise limitli olarak poliçeye dahil edilebiliyor.” dedi.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın özel sağlık sigortasına bütçe ayıramayıp SGK anlaşmalı özel hastaneleri tercih edenler için uygun bir sigorta olduğunun altını çizen Taylan; “Sosyal güvenlik sigortasını tamamlayan bu sağlık sigortası çeşidi ile herhangi bir fark ücreti ödemeden sağlık hizmetlerinden yararlanma olanağı bulunmaktadır. Özel hastanelerin tercih edilebilirliklerini arttırmak ve fark ücreti ödemede yaşanan sıkıntıları önüne geçilmektedir. özellikle her geçen gün daha da artan fark ücretleri ve sağlık hizmetlerindeki tercih hakkının azalması göz önünde bulundurulursa, bu destekleyici sigortanın ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Tüm bunlara ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası geçmişten gelen hastalıkları karşılamamasına rağmen alternatif poliçe ile mevcut rahatsızlıklar ile düzenlenen tamamlayıcı sağlık sigortası ile hizmet vermekteyiz. Doğum teminatında ise normal şartlarda poliçelerde 1 yıl bekleme süresi aranırken, gebe olunması durumunda da düzenlenecek TSS poliçemiz mevcuttur. İsteğe ve ihtiyaca bağlı olarak alternatif poliçeler ile destek olunabiliyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Koçaslanlar Sigorta
Yazar Hakkında

Koçaslanlar Holding, otomotiv sektörünün en önemli şirketlerindendir. Sigorta şirketimiz bu büyük yapıya yakışır şekilde konumlandırılmıştır ve her an müşterinin yanında, sınırsız müşteri memnuniyetini hedef edinmiş bir ekip tarafından hizmet verilmektedir.

22 yıllık tecrübemiz ve uzman sigorta danışmanlarımızla 7/24 her ihtiyacınızıda yanınızdayız.

İletişim Bilgilerimiz

İletişimde kalın