Ana Sayfa - Haberler

Şirketimizden Haberler

Koçaslanlar Sigorta Haberler
  • Koçaslanlar Sigorta
  • Basından
  • 13.12.2023

PROBLEMSİZ BİR YOLCULUK İÇİN: SEYAHAT SİGORTASI

2000 yılından bu yana sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiş, profesyonel kadrosu ve bilinçli yaklaşımı ile Türkiye’de lider acenteler arasına girmiş bir kuruluş olan Koçaslanlar Sigorta’nın Genel Müdürü Rasim Güngör, Seyahat Sigortası ve öneminden bahsetti.

 

Sigortacılık alanında tüm hizmetleri veren Koçaslanlar Sigorta, kaza branşı başta olmak üzere, Yangın Poliçeleri, Kefalet Sigortaları, Sorumluluk Poliçeleri, Mühendislik Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Bireysel Emeklilik, Sağlık ve Tarım Sigortaları ile kişi veya kurumların yaşam kalitelerini, onlardan gelen talepler dikkate alınarak yükseklere taşımak ve sürekliliğini sağlayacak ürün ve hizmetler sunmaktadır.

 

Seyahat Sigortası’nın ister turistik, ister iş amaçlı seyahatler süresince bizleri kötü sürprizlere karşı güvence altına alan bir poliçe olduğunu ifade eden Güngör, “Tüm seyahatlerimizde belirli riskler mevcuttur. Beklenmedik hastalıklar, kazalar ya da bagaj kaybolması gibi pek çok problemle karşılaşabiliriz. Seyahat Sigortası, bu gibi aksiliklerde güven ve huzur sağlamasının yanında bizleri ekonomik açıdan büyük zararlardan da korur. Seyahat Sigortası, ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür. Sigortacı, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, sigortalıya poliçede belirtilen teminatları sağlar. Seyahat Sigortası, problemsiz bir yolculuk için olmazsa olmazdır.” dedi.

 

Seyahat Sigortası’nın süresi ve kapsamı hakkında konuşan Güngör, “Seyahat Sigortası’nın süresi yurt dışına yapılan seyahatler için ülkemiz sınırlarından çıkıldığının pasaportla tespit edildiği an başlar, ülkemiz sınırlarına girildiğinin pasaportla tespit edildiği an sona erer. Yurt dışından yapılan seyahatler için sigorta süresi ülkemiz sınırlarına girildiğinin pasaportla tespit edildiği an başlar yine ülke sınırları dışına çıkıldığının pasaportla tespit edildiği an sona erer. Seyahat Sigortası, yurt dışında ayakta ya da yatarak tıbbi tedavi giderleri, kaza durumunda sigortalının nakli,taburcu olduktan ya da vefat ettikten sonra ülkeye nakli,igortalının aile üyelerinden birinin nakli ve konaklaması,ilaç gönderilmesi,kaza ya da hastalık sebebiyle yurt dışında kalış süresinin uzatılması,vde meydana gelen bir kaza sonucu ortaya çıkan masrafların karşılanması, tarifeli uçuşta bagaj kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi ve pek çok durumu içeren geniş kapsamlı bir sigortadır.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Koçaslanlar Sigorta
Yazar Hakkında

Koçaslanlar Holding, otomotiv sektörünün en önemli şirketlerindendir. Sigorta şirketimiz bu büyük yapıya yakışır şekilde konumlandırılmıştır ve her an müşterinin yanında, sınırsız müşteri memnuniyetini hedef edinmiş bir ekip tarafından hizmet verilmektedir.

22 yıllık tecrübemiz ve uzman sigorta danışmanlarımızla 7/24 her ihtiyacınızıda yanınızdayız.

İletişim Bilgilerimiz

İletişimde kalın