Ana Sayfa - Haberler

Şirketimizden Haberler

Koçaslanlar Sigorta Haberler
  • Koçaslanlar Sigorta
  • Hizmetler
  • 07.12.2023

EVİNİZİN EN BÜYÜK GÜVENCESİ: KONUT SİGORTASI

2000 yılından bu yana sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiş, profesyonel kadrosu ve bilinçli yaklaşımı ile Türkiye’de lider acenteler arasına girmiş bir kuruluş olan Koçaslanlar Sigorta’nın Genel Müdürü Sema Kulavuz, Konut Sigortası’nın önemi, teminatları ve güvencelerinden bahsetti.

Sigortacılık alanında tüm hizmetleri veren Koçaslanlar Sigorta, kaza branşı başta olmak üzere, Yangın Poliçeleri, Kefalet Sigortaları, Sorumluluk Poliçeleri, Mühendislik Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Bireysel Emeklilik, Sağlık ve Tarım Sigortaları ile kişi veya kurumların yaşam kalitelerini, onlardan gelen talepler dikkate alınarak yükseklere taşımak ve sürekliliğini sağlayacak ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Konut Sigortası’nın geniş kapsamlı poliçeleri ve ek sigorta paketleri ile evde kullanılan eşyalar, saklanılan değerli emtialar ve evde yaşayan canlıların da sigorta kapsamı altında güvence altına alınabildiğini belirten Kulavuz, “Konut Sigortası; ev ve içindeki eşyaları, su baskını ve deprem gibi doğal afetlerden hırsızlık ve yangına kadar pek çok riske karşı koruyan geniş kapsamlı sigorta çeşididir. Konut Sigortaları yaşam alanımızı güvence altına alır ve evimizde yaşayabileceğimiz olumsuz durumların yaratabileceği maddi hasarı karşılar. Bu sayede hem evimizi, hem de evimizdeki eşyaları güvende tutan konut sigortaları, hayatın tatsız sürprizleri yüzünden maddi kayıp yaşamamızın önüne geçer. Bu sigorta türü zorunlu olmayıp isteğe bağlı olarak yaptırılır. Aynı zamanda yalnızca ev sahipleri değil, kiracılar da konut sigortasından yararlanabilir. Evin maliki olmasa da konutta ikamet edenler eşyalarını bu sigorta ile güvence altına alabilir.” dedi.

Konut Sigortası ile Zorunlu Deprem Sigortası(DASK)’nın farklarından bahseden Kulavuz, “Çok karıştırılan Zorunlu Deprem Sigortası(DASK) ve Konut Sigortası arasındaki en önemli farklardan biri, DASK’ın yalnızca deprem sonucu meydana gelebilecek hasarlara karşı teminat sağlamasıdır. Konut Sigortası ekstra olarak elektrik, tesisat, anahtar ve cam işleri, ambulans, uzman hemşire ve doktor gönderilmesi, güvenlik ve otel hizmeti ile acil mesajların iletilmesi hizmetleri gibi teminatlar sunmaktadır. Konut Sigortası ekstra olarak yangın, grev, lokavt, terör ve halk hareketleri, cam kırılması, hırsızlık, enflasyondan korunma, dahili su, araba çarpması, gasp ve kapkaç, duman, enkaz kaldırma, makina kırılması, alternatif ikamet değişikliği ve taşınma gibi durumlarda da güvence altında kalmamızı sağlar. Bu nedenle geniş bir kapsamı olan Konut Sigortası, büyük öneme sahiptir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Koçaslanlar Sigorta
Yazar Hakkında

Koçaslanlar Holding, otomotiv sektörünün en önemli şirketlerindendir. Sigorta şirketimiz bu büyük yapıya yakışır şekilde konumlandırılmıştır ve her an müşterinin yanında, sınırsız müşteri memnuniyetini hedef edinmiş bir ekip tarafından hizmet verilmektedir.

22 yıllık tecrübemiz ve uzman sigorta danışmanlarımızla 7/24 her ihtiyacınızıda yanınızdayız.

İletişim Bilgilerimiz

İletişimde kalın