Ana Sayfa - Haberler

Şirketimizden Haberler

Koçaslanlar Sigorta Haberler
  • Koçaslanlar Sigorta
  • Basından
  • 07.12.2023

DEPREME KARŞI GÜVENCE: DASK SİGORTASI

2000 yılından bu yana sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiş, profesyonel kadrosu ve bilinçli yaklaşımı ile Türkiye’de lider acenteler arasına girmiş bir kuruluş olan Koçaslanlar Sigorta’nın Genel Müdürü Sema Kulavuz, Zorunlu Devlet Sigortası(DASK)’nın önemi, teminatları ve güvencelerinden bahsetti.

Sigortacılık alanında tüm hizmetleri veren Koçaslanlar Sigorta, kaza branşı başta olmak üzere, Yangın Poliçeleri, Kefalet Sigortaları, Sorumluluk Poliçeleri, Mühendislik Sigortaları, Nakliyat Sigortaları, Bireysel Emeklilik, Sağlık ve Tarım Sigortaları ile kişi veya kurumların yaşam kalitelerini, onlardan gelen talepler dikkate alınarak yükseklere taşımak ve sürekliliğini sağlayacak ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası(DASK)’nın tüm gayrimenkul sahiplerini devlet güvencesi altına alan şemsiye sigorta sistemi olduğunu ifade eden Kulavuz,. “Depremin son yüzyılda ülkemizde en çok rastlanan ve en çok zarar veren afet türü olması, büyük bir kısmı deprem bölgesi olan ülkemiz için yaşanması oldukça olası bir afet türüdür. Üstelik deprem, yapısı gereği sadece bulunduğu bölgeyi değil, tüm ülkeyi ekonomik olarak sarsabilecek bir durumdur. DASK Sigortası, deprem sonrasında vatandaşlarımızın yaşamının kaldığı yerden yeniden güvenle devam edebilmesi ve zararın minimuma indirgenmesini amaçlar. Deprem ve depremden kaynaklanan yangın, infilak, tsunami ve yer kayması risklerine karşı, sigortalı konut sahiplerine maddi güvence sağlar. İster oturulamaz durumda ister kısmi hasarlı olsun, binanızın zararını en hızlı şekilde tazmin ederek yaşamın normale dönmesine aracılık eder. Bu nedenle DASK Sigortası, hem kendimizi hem de toplumumuzu güvenceye alan, oldukça önemli bir sigortadır.” dedi.

İhtiyaçların en etkin ve hızlı şekilde giderilmesi için devletin ve sigorta sektörünün işbirliği ile oluşturulan DASK Sigortası’nın başlıca hedeflerinden bahseden Kulavuz, “DASK Sigortası, kapsamdaki bütün konutların ödenebilir seviyedeki primlerle depreme karşı güvence altına alınması, deprem hasarlarının ülkemize getireceği mali yükümlülüğün sigorta yoluyla, uluslararası reasürans(yeniden sigortalama) ve sermaye piyasalarına dağıtılması, devletin depremlerden -özellikle deprem sonrası afet konutları inşasından- kaynaklanan mali yükünün azaltılması, deprem hasarlarının karşılanmasında uzun vadeli kaynak birikiminin temin edilmesi ve toplumda sigorta ve sosyal dayanışma bilincinin gelişmesine katkıda bulunulması gibi hayati önem taşıyan faydaları mevcuttur. Koçaslanlar Sigorta’dan DASK Poliçesi satın alabilir veya DASK yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Koçaslanlar Sigorta
Yazar Hakkında

Koçaslanlar Holding, otomotiv sektörünün en önemli şirketlerindendir. Sigorta şirketimiz bu büyük yapıya yakışır şekilde konumlandırılmıştır ve her an müşterinin yanında, sınırsız müşteri memnuniyetini hedef edinmiş bir ekip tarafından hizmet verilmektedir.

22 yıllık tecrübemiz ve uzman sigorta danışmanlarımızla 7/24 her ihtiyacınızıda yanınızdayız.

İletişim Bilgilerimiz

İletişimde kalın