Anasayfa - Bireysel Çözümler

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nedir?


Kasko Sigortası aracın hasar masraflarına karşı bütçeni koruma altına alan oldukça önemli bir araç sigortasıdır. Kasko hakkında tüm bilgilere sahip olmak kasko sigortanı yaptırırken çok daha doğru kararlar almana yardımcı olur. Bu nedenle yazımızda kasko ne demek, kasko sigortası avantajları neler gibi kasko hakkında merak ettiğin en temel sorular senin için cevapladık.

Koçaslanlar Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?


Kasko Sigortası, Trafik Sigortası gibi zorunlu bir araç sigortası değildir ama kaskolu aracın birçok avantajı vardır. Hem geniş teminat yelpazesiyle araç sahibine birçok avantaj sağlar, hem de hasar durumunda tamir masraflarını karşılayarak bütçeni koruma altına alır. Kasko sigortası faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Kasko Sigortası, aracının bir kaza sırasında ya da park halindeyken hasar görmesi durumunda tamir masraflarını kısmen veya tamamen karşılar. Bu sayede çoğunlukla yüksek maliyetli olan hasar masraflarını kendi cebinden ödemek zorunda kalmazsın.

Kasko Sigortasında yer alan İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatı ile kaza sonucu karşı tarafa verilen zararları da kasko sigortan ile ödeyebilirsin. İMM nedir yazımızdan hasarı nasıl karşıladığını detaylarıyla öğrenebilirsin. İMM teminatı yüksek olan bir kasko tercih edip İMM teklifi alırken trafikteki kaza risklerine karşı bütçeni koruma altına almış olursun. Limit sınırı olmayan İMM teminatlı kasko sigortaları da oldukça avantajlıdır. Kaza sonucu karşı tarafın aracında hasar masrafı ne kadar yüksek olursa olsun limitsiz İMM teminatı olan kasko sigortan varsa kendi bütçenden hiçbir ödeme yapmazsın. Kasko teminatı dışında İMM sigortası tek başına da satın alınabilir, Sigortam.net'ten İMM teklifi alarak fiyatlarını öğrenebilirsin.

Kasko Sigortası yaptırdığın zaman aracını arıza ve hasar durumlarında sigorta şirketinin anlaşmalı servislerine götürebilirsin. Tamir ve onarım için servis aramakla uğraşmak yerine kasko sigortalarının geniş anlaşmalı servis ağından yararlanarak hızlıca işlemlerini halledebilirsin. Bazı kasko ürünlerinde anlaşmalı servisler serbest seçimli olabilir, bu seçeneği tercih edersen dilediğin serviste kasko poliçeni kullanabilirsin. Anlaşmalı servislerde hasar beyanında bulunman gerekir. . Hasar durumunda beyan nasıl yazılır öğrenmek için yazımızı okuyabilirsin

Kaza ya da bir arıza sonucu aracın yolda kalırsa çekici çağırmanın belirli masrafları vardır. Kaskon var ise yol yardım teminatı içerisinde yer alan çekici hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsin.

Yine kaza sonucu aracın servise bırakmak durumunda kalırsan, kaskonun ikame araç teminatını kullanarak geçici bir araba alabilirsin. Bu sayede poliçende belirtilen süre kadar araban servisteyken araçsız kalmazsın.

22 yıllık tecrübemiz ve uzman sigorta danışmanlarımızla 7/24 her ihtiyacınızıda yanınızdayız.

İletişim Bilgilerimiz